صفحه اصلی درباره شرکت محصولات و نرم افزارها طرح های توسعه اخبار و رویدادها مقالات علمی صفحات ویژه آموزش و راهنمایی تماس با ما
AWT IMAGE رخدادهای مرتبط AWT IMAGE ارجاع خودکار پایگاه ها به نشانی اصلی با هدف یکتاسازی نشانی ها صفحه مناسب چاپ ارسال به دوستان خروجی RSS این بخش
AWT IMAGE
با توجه به استفاده شدن نشانی های متفاوت برای برخی پایگاه ها (مثل نشانی دارای www و بدون آن و یا به صورت زیردامنه با اضافه کردن علامت نقطه مثل journals.tums.ac.ir  یا به صورت نشانی فرعی با اضافه شدن علامت اسلاش مثل www.tums.ac.ir/journals)، گاهی در آدرس دهی مشکلاتی پیش می آمد. مثلا وقتی مدیر سایت از نشانی دارای www استفاده می کرد ولی در جایی از پایگاه به نشانی فاقد www پیوند ایجاد می کرد، کاربران با کلیک روی این لینک logout می شدند.
از طرفی با توجه به دوگانه بودن نشانی ها امکان بروز مشکل "محتوای دوگانه" در موتورهای جستجو مثل گوگل هم وجود داشت. این مقاله را ببینید:
http://webdesign.about.com/od/htaccess/ht/redirect-an-entire-site-using-htaccess.htm
به همین دلیل و برای رفع مشکلات با تنظیمات فایل htaccess برای کلیه پایگاه ها، امکان redirect به نشانی انتخاب شده صورت گرفته است. به این ترتیب که برای تمام دامنه های اصلی نشانی دارای www و برای تمام زیردامنه ها نشانی فاقد www به عنوان دامنه اصلی انتخاب شده است.

مثال های ارجاع خودکار نشانی:

yektaweb.com > www.yektaweb.com
www.edu.yektaweb.com > edu.yektaweb.com

AWT IMAGE
تمام حقوق برای شرکت یکتاوب افزار شرق محفوظ است به روز رسانی: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷